News

Верховна Рада підвищила штрафи за порушення правил дорожнього руху: якими вони будуть
Верховна Рада підвищила штрафи за порушення правил дорожнього руху: якими вони будуть

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №2695, який значно збільшує штрафи за порушення ПДР.

Прийнятий законопроект в ході другого читання отримав важливі правки. Зокрема, з нього виключили норму про можливість зупинки автомобілів під час проведення “профілактичних заходів”. Тобто додаткових причин для зупинки транспортних засобів поліція не отримала.

Також була прийнята правка, завдяки які водій не зобов’язаний виходити з машини на вимогу поліцейського. Окрім того, депутатами була підтримана правка щодо відміни обов’язкової передачі документів у руки поліцейському. Залишилось так, як і було: документи треба лише “пред’являти”.

Штраф у розмірі 510 гривень буде застосовуйсь за наступні порушення:
• не пристебнутий ремінь;
• відсутність шолома у мотоцикліста;
• неосвітлений номерний знак;
• розмова по телефону за кермом без гарнітури;
• порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора, правил обгону.

За втечу з місця дорожньо-транспортної пригоди штраф зріс з 255 грн до 3,4 тисяч гривень. Такий же штраф у розмірі 3,4 тисяч грн введено за перевищення швидкості в населених пунктах більш ніж на 50 км/год. При цьому за перевищення швидкості від 20 до 50 км/год розмір штрафу складатиме 340 грн.

За ненадання переваги в русі авто "швидкої", міліції або аварійній службі штраф підвищили з 510 до 680 грн. За створення аварійної ситуації доведеться заплатити 1445 грн, а за порушення, що призвело до ДТП – 850 грн.

За їзду без прав введено штраф в 425 грн, якщо ж у водія прав немає зовсім – 3,4 тисячі грн. Водіїв, які були позбавлені прав і все одно сіли за кермо, будуть штрафувати на 20,4 тисяч грн.

Якщо водій перебував у стані алкогольного сп'яніння, йому загрожує штраф в розмірі 17 тисяч грн (зараз 10,2 тисячі) з позбавленням водійських прав на рік. За повторне порушення протягом року – 34 тисячі грн з позбавленням прав на три роки. Якщо водій за подібним порушенням попадеться в третій раз – штраф 51 тисяча грн, позбавлення прав на 10 років і конфіскація транспортного засобу.

Пішоходам, які переходять дорогу у недозволеному місці, загрожує штраф у 255 грн (раніше був 51 грн). За порушення правил дорожнього руху велосипедистами штраф підвищать до 340 грн. За ці самі порушення, вчинені напідпитку – 680 грн, за створення аварійної ситуації – 850 грн.

Закон вступить в силу після підписання главою держави та публікації у офіційній пресі.

  • Дата: 16.02.2021
  • Джерело: Auto24